W Chojnie biuro poselskie otworzył Krzysztof Zaremba, poseł na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości. W budynku Gminnej Spółdzielni "Sampomoc Chłopska" przy ulicy Jagiellońskiej mieszkańcy regionu będą mgli zgłaszać swoje bolączki związane z wieloma aspektami życia społecznego.


- Chcielibyśmy wysłuchać Państwa głosu co w mieście, w gminie Chojna czy w powiecie powinno być po wyborach samorządowych, a może i nawet wcześniej zrobione, naprawione bądź stworzone od nowa. My wszystkich rozumów nie pozjadaliśmy, a sukces naszych programów polega na tym, że to Państwo razem z nami je pisaliście i piszecie - mówił podczas otwarcia biura poseł Krzysztof Zaremba.

Poseł nie ukrywa, że wiele jest jeszcze do zrobienia, a Chojna i powiat gryfiński jest ważnym punktem na mapie północno-zachodniej Polski.

W oficjalnym otwarciu biura, Krzysztofowi Zarembie towarzyszyli posłowie Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński i Artur Szałabawka. 

Podczas spotkania poruszone zostały tematy związane m.in. z funkcjonowaniem Stoczni Szczecińskiej czy budową terminala w Świnoujściu.

W spotkaniu uczestniczył także Przewodniczący Rady Powiatu w Gryfinie, Roman Michalski, który poprosił posłów o nadzór i opiekę polityczną nad tym co dzieje się w Zespole Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie. Jak stwierdził radny Michalski, trzeba mieś świadomość tego, że w roku 2019 dwa bloki energetyczne (1,2) przestaną pracować. Staramy się o rewitalizację tych bloków ale czy to się uda to jest inna kwestia. Istnieje realne zagrożenie, że bloki 1,2 przestaną pracować, a jeżeli w ciągu najbliższych 3 lat nie doprowadzimy bloków 5,6,7,8 do wymagań ochrony środowiska, to tamte bloki również przestaną pracować, czyli Dolna Obra praktycznie przestanie istnieć. Stąd moja prośba o opiekę i nadzór, ponieważ to są nasze miejsca pracy.