Dwudziestoletni mieszkaniec gminy Cedynia próbował popełnić samobójstwo. Do zdarzenia doszło dziś rano przed godz. 10.00. Jak informuje nas rzecznik gryfińskiej jednostki policji: tragedii udało się zapobiec.


Do zdarzenia doszło dziś rano, w jednej z miejscowości w gminie Cedynia. Jak informuje nas oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie asp. szt. Grzegorz Klimek:

- Rzeczywiście takie zdarzenia miało miejsce. 20-letni mieszkaniec gminy Cedynia próbował popełnić samobójstwo poprzez powieszenie się, na szczęście była to próba nieskuteczna - wyjaśnia rzecznik.

Młody mężczyzna próbował powiesić się na linie, na terenie posesji gdzie mieszka, natomiast dzięki szybkiej interwencji osoby z zewnątrz udało się zapobiec tragedii.

Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie oraz policję. Dwudziestolatek został karetką przewieziony do szpitala do Szczecina, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jak wyjaśnia w rozmowie z nami Stella Blachnierek, pedagog Gimnazjum im. Mieszka I w Cedyni dla młodego człowieka jego problemy są najważniejsze, dlatego my dorośli nie powinniśmy ich mierzyć swoją miarą.

- Wiele zależy również od charakteru i osobowości młodego człowieka. Jeśli osoba jest skryta i ma problemy z komunikacją, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że nie uda się rodzicom, nauczycielom, czy rówieśnikom zauważyć znaczących symptomów i może dojść do tego typu zdarzenia - wyjaśnia pedagog.

- Żyjemy w czasach pędu za pieniądzem, a przede wszystkim braku rozmowy - dodaje pedagog szkolna. - Takowa może przyczynić się do spojrzenia na problem oczami osoby trzeciej i znaleźć rozwiązanie danej sytuacji - wyjaśnia Stella Blachnierek.