Wizyta w leśnej szkółce zapewniła maluchom wiele wrażeń. Nie tylko oglądały sadzonki, które niebawem trafią do lasów w regionie, ale również mogły poznawać przyrodę od strony zapachów.


Niezwykle spotkanie dzieci ze światem leśników odbyło się w szkółce leśnej w Moczydle (Nadleśnictwo Barlinek). Dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych z wykorzystaniem leśnej bazy edukacyjnej, ale przede wszystkim poznawały przyrodę za pomocą zmysłów dotyku, wzroku i zapachu. W tym czasie mogły odpocząć od obowiązków szkolnych jednocześnie poznając zagadnienia związane z leśnictwem. Mogły dowiedzieć się czym zajmują się leśnicy i dlaczego ich praca jest tak ważna.

- Każda taka wyprawa dla uczniów jest wspaniałą rozrywką, ale także potwierdzeniem faktu, że w poszukiwaniu atrakcyjnych miejsc nie trzeba wyjeżdżać daleko, wystarczy rozejrzeć się po najbliższej okolicy – twierdzą barlineccy leśnicy.

W niezwykłych zającach uczestniczyły dzieci z Przedszkola pod Topolą w Barlinku, Przedszkola Miejskiego nr 1 w Barlinku oraz Szkoły Podstawowej nr 13 z Gorzowa Wielkopolskiego.