Coraz częściej słyszy się o interwencjach strażaków do palącego się przewodu kominowego. Podobne zdarzenie miało miejsce w miniony weekend w miejscowościach Piasek oraz Mieszkowice w pow. gryfińskim.


Rodziny w domostwach, których w miniony weekend doszło do zapalenia się przewodu kominowego mogą mówić o sporym szczęściu.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotę 2 grudnia około godz. 20.00 w miejscowości Piasek w gminie Cedynia. Do akcji gaśniczej przewodu kominowego zadysponowani zostali strażacy z jednostki OSP Cedynia, OSP Piasek oraz KP PSP w Gryfinie. Akcja gaszenia pożaru trwała kilka godzin. Trzy rodziny zamieszkujące budynek, w którym doszło do zdarzenia, dostały zakaz palenia w piecu i używania komina do czasu odwołania decyzji przez kominiarza.

Kolejne, mogące mieć fatalne skutki zdarzenia miały miejsce w Mieszkowicach w pow. gryfińskim. Wczoraj o godzinie 19:40 dwa zastępy OSP Mieszkowice zadysponowane została do pożaru komina przy ul. Plany w Mieszkowicach. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia działania druhów polegały na ugaszeniu żaru w piecu oraz na zasypaniu przewodu kominowego piaskiem i mierzeniu temperatury pieca przy pomocy kamery termowizyjnej.  W działaniach ratowniczo-gaśniczych udział brał także jeden zastęp PSP Dębno.

Po kilkunastu minutach strażacy po raz kolejny zadysponowani zostali do palącego się przewodu kominowego, tym razem przy ul. Kościuszki w Mieszkowicach.