Policja wyjaśnia przyczyny pożaru, do którego doszło w jednym z mieszkań przy ulicy Poziomkowej w Choszcznie. Na skutek silnego zadymienia podtruciu uległa 15-latka, która zastała przetransportowana do szpitala. 


O pożarze dyżurnego KP PSP w Choszcznie w dniu 29.04.2018 r. zawiadomił przechodzień, który poinformował, że z okna jednego z mieszkań kamienicy przy ulicy Poziomkowej w Choszcznie wydobywa się dym.

Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Choszczno, Policja i Zespół Ratownictwa Medycznego.

- Pożar powstał na kuchence, na której znajdowały się plastikowe naczynia - informuje rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Choszcznie, asp. Stanisław Rydz. - Chciałbym pochwalić z tego miejsca mieszkańców kamienicy za skutecznie przeprowadzoną akcję ewakuacyjną. Dzięki ich działaniom, kamienicę przed przyjazdem służb ratunkowych opuścili wszyscy lokatorzy, a po dotarciu na miejsce zdarzenia strażacy mogli od razu przystąpić do akcji gaszenia pożaru - wyjaśnia asp. Stanisław Rydz.

Ze względu na nagromadzenie się w mieszkaniu trujących gazów podtruciu uległa piętnastolatka. Dziewczynka poczuła się słabo. Do czasu przybycia ZRM strażacy podali jej tlen, a następnie choszcznianka wraz z mamą została przetransportowana karetką do szpitala na oddział ratunkowy.
 
Na skutek zdarzenia spaleniu uległy m. in. plastikowe naczynia, drzwi szafki zlewozmywakowej oraz okopcone zostały ściany w kuchni.