Piątkowe spotkanie z pyrzycką drogówką dla 26-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego skończyło się zatrzymanym prawem jazdy i mandatem karnym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy w piątkowe popołudnie (22.02) zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Mielęcinek na drodze wojewódzkiej nr 119 kierującego osobowym Volkswagenem. Powodem kontroli 26 – letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego była nadmierna prędkość. Mężczyzna jechał z prędkością 106 km/h w terenie zabudowanym.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci zatrzymali 26 - latkowi prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 złotych i 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość niesie wysokie ryzyko wypadków i kolizji na drogach. Jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Szczególnie w terenie zabudowanym, gdzie może przebywać wielu pieszych oraz rowerzystów. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego najczęściej nie mają żadnych szans na to, aby wyjść ze zderzenia z pojazdem bez szwanku.

Kierowco - nie jesteś jedynym użytkownikiem dróg. Szanuj mieszkańców miejscowości, przez które podróżujesz – zdejmij nogę z gazu!