Kierujący osobowym Fiatem stracił prawo jazdy na trzy miesiące, za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h.


Policjant pyrzyckiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w Pyrzycach  na ulicy Szczecińskiej kierującego pojazdem marki Fiat. 36-letni mieszkaniec Szczecina jechał w terenie zabudowanym z prędkością aż 104 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy obligatoryjnie zatrzymane zostało prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ponadto w związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusz drogówki ukarał 36 – latka mandatem karnym w wysokości 500 złotych i nałożył 10 punktów karnych.  

Miejsce kontroli na ulicy Szczecińskiej nie jest przypadkowe, podkreśla sierż. szt.  Marcelina Pałaszewska z KPP w Pyrzycach. 
- Jest to miejsce gdzie mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa informują o zagrożeniu związanym z przekraczaniem prędkości. Narzędzie w postaci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa daje możliwość każdemu mieszkańcowi zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w naszym regionie - wyjaśnia Pałaszewska.

Za pomocą interaktywnej strony każdy ma możliwość wskazania i tym samym przekazania informacji o zagrożeniu występującym w jego okolicy, natomiast policjanci w czasie codziennych obowiązków weryfikują te sygnały kontrolując wskazany rejon.