Utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy, mandatem oraz 10 punktami karnymi zakończył jazdę 49-letni kierowca Volkswagena, który nie zdjął nogi z pedała gazu i w terenie zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h.


W niedzielne popołudnie 17 czerwca br. w miejscowości Mielęcinek usytuowanej wzdłuż DW nr 119 pyrzyccy policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę Volkswagena, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 101km/h.

W związku z popełnionym wykroczeniem 49-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych, a do jego konta przypisane zostało 10 punktów karnych. Za przekroczenie dozwolonej prędkości o 51km/h w terenie zabudowanym mężczyzna pożegnał się również ze swoim prawem jazdy na okres trzech miesięcy.

- Chwila nieuwagi i nadmierna prędkość może skończyć się tragedią - przestrzega sierż. szt. Marcelina Pałaszewska. - Kilka dodatkowych minut podróży nas nie zbawi, a sprawi, że cało i bezpiecznie dotrzemy do celu - dodaje rzecznik.