Plac zabaw w Kołbaczu wzbogacił się o nowe elementy do zabawy. Urządzenia pojawiły się na obiekcie przy boisku przy hali sportowej. Koszt ich zakupu to 23 tys. zł.

W Kołbaczu dzieci do dyspozycji mają trzy place zabaw. To obiekty za przedszkolem, koło szkoły oraz właśnie przy hali sportowej. Ten ostatni został wzbogacony o nowe elementy, które bardzo cieszą najmłodszych mieszkańców gminy.

- Postawione innowacyjne elementy sprawiają, że miejsce to jest coraz bardziej ciekawe dla dzieci - przyznaje wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Plac zabaw oferuje teraz zjeżdżalnię, tunel i wspinaczkę, czyli elementy największego zainteresowania maluchów. Dzięki zmianom, nowa bogatsza infrastruktura stawia nie tylko na ruch, ale także na sprawność umysłową. Chodzi tu o innowacyjne urządzenia do gry, jakie dedykowane są małym odkrywcom - kółko/krzyżyk czy kolory.

Zdaniem mieszkańców Kołbacza, nowe wyposażenie sprawia, że plac zabaw cieszy się szczególnym zainteresowaniem rodziców oraz dzieci. Elementy placu zakupione zostały z funduszu sołeckiego Kołbacz.