W dniu 18 września br. na terenie kąpieliska w Myśliborzu miało miejsce uroczyste przekazanie samochodu osobowego DACIA DUSTER z napędem na cztery koła  dla Oddziału Powiatowego WOPR w Myśliborzu.  Zakup samochodu był możliwy dzięki wsparciu Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, Powiatu Myśliborskiego oraz Gminy Myślibórz.

Ponadto z projektu Społecznik pn.: "Doposażenie myśliborskich ratowników wodnych" udało się pozyskać dodatkowe wyposażenie dydaktyczne i ratownicze dla WOPR w Myśliborzu w postaci pneumatycznej deski ratowniczej SUP.
W uroczystości przekazania samochodu uczestniczyli m.in. Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Niejawnych Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego Mariusz Sikora,  Wiceprezes WOPR Województwa Zachodniopomorskiego  Apoloniusz Kurylczyk, Starosta Myśliborski Andrzej Potyra, Wicestarosta Myśliborski Alicja Prill, członek Zarządu Powiatu w Myśliborzu Mariusz Norsesowicz, radny Rady Powiatu w Myśliborzu Arkadiusz Mazepa oraz  Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.
Po oficjalnej uroczystości ratownicy WOPR w Myśliborzu  zaprezentowali sprzęt do ratownictwa wodnego oraz przekazali  zgromadzonym na uroczystości dzieciom i młodzieży  praktyczną wiedzę z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy.