Nowy radiowóz marki Kia Ceed z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra trafił na wyposażenie Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Kluczyki do nowego radiowozu przedstawiciele KPP odebrali w piątek 22 czerwca br. z rąk wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.


- Cieszę się, że Policja inwestuje w narzędzia, które pozwalają skutecznie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców województwa zachodniopomorskiego i turystów przyjeżdżających do nas wypocząć. Radiowozy trafią do Policjantów z wydziałów ruchu drogowego, czyli tam, gdzie w czasie wakacji będą szczególnie potrzebne - powiedział wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Oprócz funkcjonariuszy z Gryfina, kluczyki do sześciu nowych samochodów policyjnych przekazano także Komendom Powiatowym Policji z Kamienia Pomorskiego, Kołobrzegu, Polic i Świdwina.

Jak powiedział w rozmowie z naszym redaktorem oficer prasowy asp. szt. Marcin Karpierz, decyzja czy nowy radiowóz trafi na wyposażenie Ruchu Drogowego KP w Chojnie czy KPP w Gryfinie pozostaje w gestii komend powiatowego.

Wartość nowego samochodu policyjnego to prawie 60 tys. złotych.