Trwa adaptacja trzech lokali, a na kolejne trzy PKP szuka chętnych najemców. Chociaż dworzec główny po przebudowie został oddany do użytku 29 kwietnia, to jeszcze nie we wszystkich lokalach handlowych jest prowadzona działalność.

Jak na razie możemy skorzystać z oferty Kolportera (który na dworcu ma dwa kioski oraz większy salonik prasowy, gdzie możemy przysiąść i zjeść coś na ciepło), Poczty Polskiej, piekarni Asprod, zakładu bukmacherskiego Fortuna oraz kawiarni Corona Coffee, otwartej w ostatnich dniach. - W budynku znajdują się także skrytki bagażowe, automaty na napoje i przekąski, bankomaty i fotobudka - informuje Aleksandra Dąbek z PKP.

Na dworcu znajduje się jeszcze sześć wolnych lokali przygotowanych pod działalność handlową. W trzech trwają prace adaptacyjne. - W jednym znajdzie się lokal gastronomiczny Pasztecik a w dwóch pozostałych będą kantory wymiany walut - wyjaśnia Dąbek.

Na trzy kolejne PKP wciąż szuka chętnych najemców.

- Obecnie trwają rozmowy z najemcą, który jest zainteresowany uruchomieniem działalności gastronomicznej - tłumaczy przedstawicielka PKP. -W drugim pomieszczeniu planowane jest uruchomienie działalności typu „zdrowie i uroda”, natomiast trzeci lokal może zostać wykorzystany pod różne funkcje usługowo-handlowe.
Gdy w październiku 2014 r. ruszała przebudowa dworca, kupcy działający wtedy na nim bili na alarm, że w skutek modernizacji stracą lokale i zainwestowane w nie pieniądze. PKP tłumaczyło, że będą mogli wziąć udział w nowym przetargu, ale zgodnie z prawem nie będą mogli być uprzywilejowani. Ilu z nich wróciło na dworzec? - To cukiernia Asprod, operator skrytek bagażowych, firma Kolporter, Euronet i Avista - wymienia Dąbek.