Samochód marki Volkswagen Transporter w pięknym czerwonym kolorze to najnowszy nabytek Regionalnej Placówki Opiekuńczo – Terapeutycznej w Dębnie. Auto ma służyć do przewozu niepełnosprawnych wychowanków placówki, a jego zakup stał się możliwy przy wsparci finansowym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 


- 19 lutego br. przejdzie do historii Regionalnej Placówki Opiekuńczo – Terapeutycznej jako dzień przekazania i poświęcenia nowego samochodu do przewozu naszych niepełnosprawnych wychowanków. Dziękujemy wszystkim pracownikom Centrum Usług Wspólnych Powiatu Myśliborskiego za zaangażowanie w starania o to wyczekane auto, a Pani Dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych za przychylne decyzje - mówiła dyrektor dębnowskiej placówki, Joanna Krzyżowska.

Nowy samochód marki Volkswagen Transporter jest wyposażony w specjalny podnośnik, który w dużej mierze ułatwi przewóz dzieci na wózkach inwalidzkich.

Samochód udało się zakupić dzięki środkom pochodzącym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W uroczystym poświęceniu auta udział wzięli m.in. wicestarosta powiatu myśliborskiego Mariusz Norsesowicz, burmistrz Dębna Piotr Downar, proboszcz Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębnie ks. Henryk Łącki oraz dyrektor Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Anna Rąbel.

Regionalna Placówka Opiekuńczo – Terapeutyczna (RPOT) w Dębnie powstała z dniem 22 października 2014 r. Przeznaczona jest dla dzieci wymagających szczególnej opieki, które ze względu na stan zdrowia wymagają stosowania specjalistycznej opieki i rehabilitacji oraz nie mogą zostać umieszczone w rodzinnej pieczy zastępczej lub placówce opiekuńczo – wychowawczej. Placówka przeznaczona jest dla dzieci do 18 roku życia.