Plac zabaw nad jeziorem  w Dębnie doczekał się modernizacji, a w Cychrach powstała  nowa siłownia zewnętrzna. Oba przedsięwzięcia kosztowały blisko 125 tys. zł i sfinansowane zostały z budżetu gminy.  

Na placu zabaw przy ulicy Spacerowej w Dębnie zamontowano nowe urządzenia zabawowe. Dla najmłodszych dzieci ustawiono zestaw składający się z: pomostu tunelowego, wieży z daszkiem, gier typu kółko i krzyżyk i liczydło. Ponadto dostępne są tablice edukacyjne: przeplatanka figury i koło autko. Ciekawą propozycją jest też mała wysepka nutka, która posiada instrumenty muzyczne i stworzona została z myślą o dzieciach w wieku 0-3 lata. Dla przedszkolaków powstał mini park linowy z pomostem ruchomym, bambusowymi pnączami, siatką rybacką, pływającą kłodą, mostem birmańskim i innymi elementami rozwijającymi sprawność ruchową. Plac uzupełniono także o ławki i kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Ponadto w granicach strefy bezpieczeństwa nowych urządzeń wykonano nawierzchnię bezpieczną z piasku. Od strony jeziora wykonano drewnianą palisadę.

Całość prac wykonała firma Novum sp. z o.o. sp. komandytowa ze Szczytna, z którą zawarto umowę na kwotę 83 995 zł.

Nowe urządzenie zabawowe

Nowe urządzenie zabawowe

Nowe elementy zabawowe

Nowe miejsce rekreacji  - siłownia zewnętrzna - powstała w Cychrach. Przy placu zabaw zamontowano siedem urządzeń do ćwiczeń oraz stół do tenisa stołowego. Strefę aktywności uzupełniają ławki i kosze na śmieci. Na realizację zadania zawarto umowę firmą  FIT PARK sp. z o.o. sp. komandytowa z Torunia na kwotę 40 282,50 zł.

Nowa siłownia zewnętrzna powstała w Cychrach przy placu zabaw