Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Sołtys Sołectwa Siekierki – Franciszek Liszka, zapraszają na spacer historyczny z przewodnikiem wokół Siekierek. Zaprezentujemy w nowych odsłonach, obiekty i miejsca, skrywane wśród bogatej flory Cedyńskiego Parku Krajobrazowego.

Spotykamy się o godz. 12.00 przy pomniku ku pamięci polskich saperów przy stacji kolejowej w Siekierkach.
W programie zwiedzania: stacja i most kolejowy, wzgórze z punktem obserwacyjnym 1. Dywizji im. Tadeusza Kościuszki 1. AWP., wodospad przy dawnej osadzie Eichhorntal, ruiny kruszarni kamieni, strzelnica bractwa kurkowego, Sanktuarium Nadodrzańskiej Królowej Pokoju.
W czasie spaceru odwiedzimy miejsca, które już wkrótce mogą się stać destynacjami wycieczek na projektowanym szlaku przyrodniczo historycznym wokół Siekierek. Na obecnym etapie, dużym zaangażowaniem i pomocą, w pracach porządkowych oraz stworzeniu punktów widokowych wykazało się Nadleśnictwo Mieszkowice za co serdecznie dziękujemy!

Zapraszamy do aktywnego udziału w proponowanej wycieczce mieszkańców Gminy Cedynia, turystów - miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.

Spacer zakończy wspólne ognisko z kiełbaskami w kręgu biesiadnym przy boisku sportowym w Siekierkach. Prowiant we własnym zakresie.

Uwaga :
Trasa – ok. 10 km, biegnie przez tereny leśne i łąki z wysoką roślinnością. Uczestnicy powinni posiadać strój turystyczny. Buty trekkingowe i długie spodnie wskazane.

Samochody można zaparkować przy stacji kolejowej w Siekierkach.