Zakończyła się budowa linii oświetleniowych. Nowe lampy święcą na odcinkach: Więcław - Łazy oraz przy ul. Północnej i Hołdowniczej w Dębnie. Zadanie za kwotę - 103 111 zł – wykonał Zakład Projektowania i Wykonawstwa Instalacji Elektrycznych Jerzy Mingałło z Gorzowa Wlkp. 

Umowę podpisano w czerwcu br. Przedmiotem zamówienia była budowa linii oświetleniowej na odcinku Więcław - Łazy w drodze powiatowej składającej się z dwóch linii oświetleniowych. Pierwsza powstała na długości ok. 161 mb. Zamontowano 4 lampy uliczne i szafkę oświetleniowa. Druga na długości ok. 152 mb również z 4 lampami ulicznymi i szafką oświetleniową. Ponadto pomiędzy nimi na odcinku uniemożliwiającym budowę kablowej linii, zamontowano jeden komplet niezależnej lampy solarnej. Dzięki temu jest jaśniej na drodze pomiędzy miejscowościami.

Lampa solarna pomiędzy miejscowościami Więcław- Łazy

Nowe oświetlenie wybudowano także w Dębnie. Przy ul. Hołdowniczej na długości ok. 196 mb wykonano linię kablową wraz z 6 lampami drogowymi. Ulica Północna zaś, na odcinku ok. 94 mb, od istniejącego słupa niedaleko skrzyżowania z ul. Wiejską w kierunku ul. Pługowej doświetlona została przez 4 lampy parkowe.

Oświetlenie w Więcławiu