Niebawem w pięciu miejscowościach powstaną nowe lub doposażone zostaną place zabaw i siłownie zewnętrzne. Wyłoniono właśnie wykonawcę – Grupę Hydro Sp. z o.o. Sp. k. z Mosiny. Zadanie będzie kosztować nieco ponad 180 tysięcy złotych i sfinansowane zostanie z budżetu obywatelskiego. 

Przy szatni sportowej w Różańsku zamontowany zostanie gotowy zestaw typu Street Workout, składający się z drabinek pionowych i poziomych, wysokiej i niskiej ławki, drążków i poręczy. Urządzenie to będzie służyć głównie do treningu siłowego i  jest świetną alternatywą dla siłowni.

Mieszkańcy Smolnicy będą mogli korzystać z siłowni pod chmurką. Przy świetlicy wiejskiej  ustawionych zostanie pięć zestawów urządzeń wraz z instrukcją obsługi i opisem prawidłowego wykonania ćwiczenia. Całość elementów stanie na nawierzchni żwirowej.

W Dolsku zdemontowane zostaną stare elementy placu zabaw. W ich miejsce wykonawca zamontuje: zestaw zabawowy z wieżą, huśtawki, bujaki oraz ławki. Teren będzie wyrównany i obsiany trawą.

Trzy nowe urządzenia wzbogacą plac zabawa przy szkole w Barnówku. Będzie to: sześciokąt gimnastyczny. Pomost ruchomy z trapami oraz drabinka pozioma.

W Bogusławiu oprócz nowych elementów zabawowych, powstanie boisko do siatkówki z kostki betonowej oraz miejsce przeznaczone na ognisko. Ponadto zamontowane zostaną urządzenia sportowe: bramki do piłki nożnej i tablica do koszykówki. Teren pod plac zabaw zostanie wyrównany i obsiany trawą. Dzieci będą mogły korzystać z nowej huśtawki, karuzeli oraz zjazdu linowego typu Tarzan.

Na terenie wszystkich obiektów ustawione zostaną tablice z regulaminem.

Wszystkie te zadania zostały zgłoszone i wybrane przez mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego.