Katamaran sterowany przez załogę w składzie Łukasz Nosal i Krzysztof Rohatyński zwyciężył podczas tegorocznej edycji regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Morzycko.


To już XVI edycja regat o Błękitną Wstęgę Jeziora Morzycko, która odbyły się dziś w Moryniu.

Do tegorocznej rywalizacji zgłosiło się 13 załóg, które w południe rozpoczęły rywalizację o tytuł najszybszej jednostki.

Ideą moryńskich regat jest propagowanie żeglarstwa na jeziorze Morzycko, które jak uważa prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Morynia i Jeziora Morzycko, Aleksander Butrynowski, po szczytowych latach trwających do 94 roku upadło całkowicie.

- Z uporem maniaka propagujemy żeglarstwo, które jest nieinwazyjne, bardziej wiąże z przyrodą oraz wymaga znajomości i zjawisk przyrodniczych i pewnego rozumienia tego - zaznacza Aleksander Butrynowski. - Ci którzy się znają mają efekty, ci którzy nie posiadają dostatecznych umiejętności tych efektów nie mają - tłumaczy prezes.

Własnie posiadanie tych umiejętności było koniczne podczas dzisiejszej rywalizacji, ponieważ warunki pogodowe były w stosunku do żeglarzy bardzo wymagające wymagające.

Zwycięzcami tegorocznej edycji w klasyfikacji Błękitnej Wstęgi Jeziora Morzycko okazała się załoga katamaranu w składzie Łukasz Nosal i Krzysztof Rechatyński.

Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji:

1. W klasyfikacji (470) I miejsce zajęła załoga w składzie Patryk Brudnowski i Henryk Janicki.
2. W klasyfikacji łodzi turystycznych I miejsce zajęła załoga w składzie Sebastian Sipowicz i Mieczysław Sipowicz.
3. W klasyfikacji katamaranów I miejsce zajęła załoga w składzie Łukasz Nosal i Krzysztof Rohatyński.