Łącznie blisko 4,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu mieli kierowcy poruszający się ulicami Chojny. Mężczyźni za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.


W dniu 19 września 2017 r., około godz. 16.40 w Chojnie policjanci zespołu Ruchu Dro­gowego w trakcie kontroli drogowej stwierdzili, że kierujący samochodem marki Citroen, obywatel Ukrainy znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 2,35 promila alkoholu
w wydychanym powietrzu. 

Podobne zdarzenie miało miejsce następnego dnia również w Chojnie. Około godz. 22.00 na ul. Jagiellońskiej patrol OPI podczas kontroli drogowej ujawnił, że kierujący samochodem osobowym marki Seat Ibiza, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec powiatu gryfińskiego miał 1,95 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osobom tym zatrzymano prawo jazdy.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 178 § 1 kodeksu karnego osoba znajdująca się w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka odurzającego, prowadząc pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

W oby tych przypadkach postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Chojnie.