Niesprawne układy hamulcowe w postaci ubytku ciśnienia w pneumatycznym układzie hamulcowym - taką usterkę miały autokary PKS Myślibórz, które miały zawieźć uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Myśliborzu na wycieczkę szkolną.


Na wycieczkę uczniowie wraz z opiekunami wyjechać mieli 5 czerwca br. Zanim jednak w drogę ruszyli stan techniczny autokarów, trzeźwość kierowców oraz wymagane dokumenty na prośbę rodziców oraz nauczycieli sprawdzili funkcjonariusze myśliborskiej drogówki. Jak się okazało pojazdy miały niesprawne układy hamulcowe i ostatecznie nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy.

- Przed każdym wyjazdem dziecka na wycieczkę autokarem, możemy poprosić o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego - przypominają funkcjonariusze myśliborskiego garnizonu policji, z uwagi na dość częste przypadki niesprawnych autobusów przewoźników.

Czas kontroli należy umówić z kilkudniowym wyprzedzeniem, osobiście lub telefonicznie. W tym celu można skontaktować się z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu pod nr tel. 95 747 75 11 lub z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego pod nr tel. 95 747 75 23. W wyznaczonym miejscu funkcjonariusze sprawdzą stan techniczny autobusu, trzeźwość kierowcy oraz wymagane dokumenty.