Dnia 10 czerwca 2016 r., 60 artystów niepełnosprawnych z różnymi schorzeniami – narządu ruchu, słuchu, wzroku z upośledzeniem umysłowym, na wózkach inwalidzkich wraz ze swymi opiekunami wzięli udział w „Kreatywnych warsztatach plastycznych dla osób niepełnosprawnych powiatu gryfińskiego”.


Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu przez Powiat Gryfiński. Swoją obecnością podczas pleneru zaszczycili nas: Wicestarosta Powiatu Gryfińskiego Jerzy Miler, Skarbnik Powiatu Gryfińskiego Janina Niwa, Burmistrz Mieszkowic Andrzej Salwa, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gryfinie Marianna Kołodziejska – Nowicka oraz Państwo Elwira i Fortunat Profe-Mackiewicz. Imprezę oficjalnie otworzyła kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Alina Leończyk, która serdecznie powitała przybyłych gości oraz uczestników biorących udział w plenerze życząc owocnej pracy.

Uczestnicy pleneru zainspirowali się piękną  pogodą, która w tym czasie dopisała i pozwoliła stworzyć niesamowite letnie inspiracje. Nasi artyści skupiali się nie tylko na wyrażeniu tematu poprzez formę, ale w głównej mierze działali kolorem niczym profesjonalni impresjoniści.
W rezultacie powstały dzieła o niepowtarzalnym klimacie, których nie powstydziłby się żaden artysta.

Podczas spotkania na wszystkich czekał gorący poczęstunek oraz ciasto kawa i herbata w formie bufetu szwedzkiego, który przygotowała Spółdzielnia Socjalna „Promyk”.

Kończąc spotkanie wszystkie osoby biorące udział w plenerze otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe, które wręczali: Wicestarosta Jerzy Miler wraz z kierownik Warsztatów Terapii zajęciowej w Goszkowie Aliną Leończyk.