Brak drogi dojazdowej zmusił strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej do niecodziennego działania. Aby w jak najszybszym tempie dotrzeć do miejsca zdarzenia i usunąć przewrócone na torowisko drzewa, strażacy na akcję udali się szynobusem.


Z czwartku na piątek (18-19 stycznia br.) z powodu obfitych opadów śniegu z deszczem i silnego wiatru Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Choszcznie przyjęło kilkanaście zgłoszeń o powalonych drzewach utrudniających komunikację pojazdów.

Do jednego z takich zdarzeń udać się musieli strażacy z drawieńskiej jednostki OSP. Schemat działania nie odbiegałby od normy gdyby nie fakt, iż na miejsce gdzie powalone drzewa zatarasowały przejazd torowiskiem, na trasie między Żółwinem a Słutowem, strażacy ochotnicy musieli udać się szynobusem. Decyzja ta była podyktowana faktem, iż do miejsca gdzie musieli dotrzeć druhowie nie prowadziła żadna droga dojazdowa.

Strażacy na akcję wyruszyli ze stacji w Żółwinie, skąd wraz ze sprzętem potrzebnym do usunięcia drzewa dotarli na miejsce zdarzenia. Po zakończonych działaniach druhowie zostali podwiezieni szynobusem do stacji w Słutowie, a stamtąd wozem strażackim OSP Drawno wrócili do jednostki.