W święto Trzech Króli (6.01) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach przeprowadzili nietypowy pilotaż. Pomogli rodzącej kobiecie w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala.

Policjanci z Zespołu Patrolowo Interwencyjnego pyrzyckiej komendy w świąteczny poniedziałek (Trzech Króli) spotkali się z niecodzienną sytuacją. Tym razem nie oni zatrzymali pojazd, ale kierujący pojazdem zatrzymał mundurowych. Jak się okazało kierowca Audi, który zatrzymał patrol potrzebował w szybkim tempie dotrzeć do szpitala, na oddział położniczy.

24 - latek powiedział funkcjonariuszom, że wiezie rodzącą siostrę. 31 - latka z silnymi bólami porodowymi musiała jak najszybciej znaleźć się w szpitalu.

Mundurowi o tej sytuacji natychmiast powiadomili dyżurnego i rozpoczęli pilotaż do najbliższego szpitala w Stargardzie.

Błyskawiczna reakcja i pomoc policjantów pozwoliła na szybkie dotarcie kobiecie na szpitalną izbę przyjęć. Sierż. szt. Kamil Góra i st. post Marcin Wolski zapewne na długo zapamiętają tą interwencję. Policjanci dowiedzieli się, że 31 – letnia mama oczekiwała przyjścia na świat syna. Mamy nadzieję, że na świat przyszedł zdrowy maluch.