Czterech nietrzeźwych kierujących oraz dwóch, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. To bilans działań przeprowadzonych na terenie powiatu przez funkcjonariuszy gryfińskiej jednostki.


W dniu 5 czerwca 2017 roku wspólne działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków przeprowadzili policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i Komisariatu Policji w Chojnie. W trakcie trwających działań policjanci również kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący.

Niestety efekty tych działań nie napawają optymizmem. Wśród skontrolowanych kierujących, ujawniono czterech mieszkańców naszego powiatu kierujących pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Wszystkim odebrano uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi a sprawy zostaną przekazane do sądu.

Zgodnie z art. 178 § 1 kodeksu karnego osoba znajdująca się w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka odurzającego, prowadząc pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowo wymierzając karę sąd zastosuje na takiego kierującego środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W trakcie tych działań zatrzymano również dwóch kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami osobom tym zatrzymano prawo jazdy.

Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie apeluje o rozwagę i rozsądek wszystkie osoby wsiadające za kierownicę. Okres letni to czas, w którym na drodze często możemy zastać sprzyjające warunki atmosferyczne. W świadomości niektórych kierujących okoliczności te mogą wzbudzać poczucie bezpieczeństwa objawiające się prowadzeniem pojazdu z większą prędkością niż zazwyczaj, czy też prowadzeniem pojazdu w sposób dynamiczny. Takie zachowania, w połączeniu z alkoholem są jednymi z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.