Serdecznie zapraszamy na nasz poetycki wieczór „Niebo do wynajęcia”, zatytułowany tak od jednej z piosenek Roberta Kasprzyckiego, szykujemy wyjściowe, poetyczne stroje wieczorowe: panie – porozciągane swetry pamiętające niejeden rozgwieżdżony biwak, długie, zwiewne sukienki do kostek, panowie – sztruksowe lub dżinsowe spodnie, flanelowe koszule, chińskie bawełniane podkoszulki. Wydarzenie odbędzie się 18 sierpnia br. w ramach Chojeńskiego Lata Kulturalnego.
Wszyscy obuwamy się opcjonalnie – w trampki, sandały, tudzież w tenisówki vel pepegi. Do tego przynosimy termosy z zupą ogórkową, kartofelki z pola gospodarza i kiełbaski do upieczenia w ognisku liryki, wydobyte z dna szaf stare gitary używane jako wiosła „na jeziorach” rozlicznych, „dżinsowe” tomiki Stachury, magnetofony z drugoobiegowymi kasetami Cohena, Kaczmarskiego, Kryla. Pamiętajmy także o zaskórniakach na płyty z autografami bardów, które będzie można nabyć po koncercie, i o opale na naszą bieszczadzko-zachodniopomorską watrę – gorących sercach … ????
Stwórzmy wspólnie klimat tego wieczoru, zamieńmy Chojnę w „krainę łagodności”.
Wszystkich, którzy poczują w sobie zew muzy poezji Erato – zapraszamy do występu na naszej „Scenie wolnej ballady”. Można będzie wyrecytować i wyśpiewać co nam w duszach gra (w sprawie występów prosimy o wcześniejszy kontakt pod numerami – Centrum Kultury w Chojnie, Tel. 91 402 20 01 lub 603 886 765, albo messengerem przez facebooka na profil – Sławomir Błęcki)
„NIEBO DO WYNAJĘCIA” – WIECZÓR Z BALLADĄ
 
PROGRAM:
18.30 – ROZPALAMY PŁOMIEŃ POEZJI – wspólne ognisko, watrą zwane, a w nim poetyckie
ziemniaczki i liryczne kiełbaski
18.30 – SCENA WOLNEJ BALLADY
RAFAŁ KOWAL (Chojna)
i…
(tu: miejsce na Twoje nazwisko, pseudonim artystyczny lub nazwę Twojego zespołu)
19.30 – Zespół SKRZYDŁA (Chojna)
20.00 – Z BALLADĄ PRZEZ ŚWIAT
Sławek Błęcki – strona autorska (Chojna) – ballady świata i piosenki autorskie
21.00 – NIEBO DO WYNAJĘCIA
Robert Kasprzycki TRIO (Kraków)