Gdy na wiejskiej drodze kierującego osobowym Mercedesem minął nieoznakowany radiowóz Policji on gwałtownie przyspieszył, a następnie stracił panowanie nad samochodem, zjechał z drogi i porzucił pojazd w polu, a sam oddalił się do pobliskiego lasu. Nie zdążył jednak zabrać obciążających go dowodów. 

W porzuconym pojeździe, który niebawem trafił na policyjny parking funkcjonariusze znaleźli  narkotyki:  amfetaminę, marihuanę oraz tabletki exstazy, a także inne przedmioty. Mimo, że samochód nosił obce tablice rejestracyjne policjanci szybko, we współpracy z kolegami z województwa lubuskiego i Myśliborza wytypowali kim mógł być kierowca.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Dzięki pracy policjantów na rynek nie trafiło blisko pół kilograma narkotyków, jakie policjanci zabezpieczyli u zatrzymanych. Dwóm mieszkańcom powiatu myśliborskiego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni po zdarzeniu policjanci Komisariatu Policji w Lipianach w godzinach wieczornych podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn poruszających się poboczem drogi. Jeden z nich przypominał wyglądem poszukiwanego.

W trakcie legitymowania szybko okazało się, że jednym  z mężczyzn jest 35 – latek, który kilka dni wcześniej porzucił uszkodzonego Mercedesa. Policjanci zatrzymali także jego towarzysza - dwa lata starszego mężczyznę, który jak się wkrótce okazało także zamieszany był w narkotyki.

W wyniku przeszukań w miejscach zamieszkania mężczyzn kryminalni ujawnili i zabezpieczyli jeszcze kolejne 40 gramów amfetaminy, gotówkę, urządzenia do porcjowania narkotyków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutów - mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, a także udzielania narkotyków innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.


Obaj podejrzani za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, nim jednak to się stanie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za przestępstwo jakiego się dopuścili ustawa  o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.