Brudne i poklejone łatami dmuchańce, sprzęt, który na pierwszy "rzut oka" nie zachęca aby korzystały z niego dzieci oraz niemiła obsługa. To spostrzeżenia grupy mam, które ze swoimi pociechami wybrały się do wesołego miasteczka w Chojnie. Zaniepokojone stanem technicznym sprzętu, postanowiły interweniować.


Zwracam się do Państwa redakcji z prośbą o interwencję w sprawie wesołego miasteczka, które stacjonuje na placu zielonym przed chojeńskim ratuszem - usłyszeliśmy podczas rozmowy telefonicznej z jedną z mam.

- Po wizycie w wesołym miasteczku postanowiłyśmy jako mamy się zorganizować i podjąć jakieś działania - mówi mieszkanka Chojny. - To co tam zobaczyłyśmy, to katastrofa. Czy Chojny nie stać na coś innego na inne wesołe miasteczko, tylko co roku to samo? Na tych dmuchańcach to łata na łacie, łatą pogania. Jesteśmy zniesmaczone brudem i cenami jakie za skorzystanie z danej atrakcji należy zapłacić - wyjaśnia oburzona mama. - Wiadomo, jak to dzieci ciągną na wesołe miasteczko, tylko firma, do której sprzęt należy za wzięte pieniądze też powinna się postarać - dodaje chojnianka.

W sprawie postanowiliśmy się skontaktować z organizatorem Polsko-Niemieckiego Festynu Rekreacyjnego Chojna 2018, na potrzeby którego w Chojnie stacjonuje wesołe miasteczko.

- Co roku na stronie Centrum Kultury w Chojnie publikowane są zapytania ofertowe odnoście organizacji święta miasta i każda firma może wziąć udział w tym konkursie ofert - wyjaśnia dyrektor CK, Barbara Andrzejczyk. - Firma HELENA, Helena Chaloupkova z Pardubic w Czechach złożyła najlepszą ofertę i dlatego zostali wybrani przez komisję konkursową - dodaje dyrektor.

Barbara Andrzejczyk zapewniła w rozmowie z naszym redaktorem, że organizator sprawdził czy sprzęt posiada wymagane atesty, a firma pozwolenia oraz certyfikaty. Wyjaśniła również, że gdyby tych dokumentów nie okazano firma nie mógłaby wziąć udziału w konkursie.

- Nie obchodziłam tych urządzeń, żeby wizualnie stwierdzić, że tam są jakieś łaty, bo po prostu nie zwróciłam na to uwagi. Jednak mogę zapewnić, że jeszcze dziś zostanie to przez nas sprawdzone - informuje dyrektor chojeńskiego Centrum Kultury.

Statystycznie wypadki na wesołych miasteczkach w Polsce nie są aż tak częste. Nigdy jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy może dojść do nieszczęśliwego zdarzenia i jako rodzice powinniśmy być czujni oraz reagować zwłaszcza, gdy chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci.