Gra komputerowa, lalka, maskotka, książka, słodycze – to jedne z popularniejszych prezentów, jakie otrzymują 1 czerwca polskie dzieci. Niektórzy rodzice starają się być jednak kreatywni i stawiają na upominki nieco bardziej wyszukane. Które z nich będą odpowiednie i o czym pamiętać, wybierając prezent na Dzień Dziecka?


- Przy wyborze prezentu dla dziecka na pewno trzeba kierować się jego wiekiem. Należy brać też pod uwagę charakter, ponieważ każde dziecko jest inne. Bardzo istotne są również jego pasje i zainteresowania, wiedza o nich pozwoli dobrać prezent do dziecka, tak że zostanie on przez nie dobrze odebrany – mówi Filip Sosnowski z serwisu Prezent Marzeń.

Jeśli nie chcemy kupować dziecku prezentu tradycyjnego, warto pomyśleć o czymś, co je zaktywizuje lub pobudzi jego kreatywność, a do tego zapewni mu na długo niezapomniane przeżycia i dużo emocji. Przykładem może być lot w tunelu aerodynamicznym, udział w warsztatach robotyki czy zabawa w parku trampolin. Tego typu atrakcje pozostaną w pamięci dziecka na lata, dzięki czemu będzie mogło ono z przyjemnością wracać do miłych wspomnień.

Co ważne, kreatywny prezent pozwoli także odciągnąć dziecko od telewizora, komputera czy urządzeń mobilnych, przy których najmłodsi spędzają zdecydowanie za dużo czasu. Jeżeli okaże się zaś szczególnie trafiony, może stać się początkiem nowego hobby.