Bakterie grupy coli wykryto w wodzie pochodzącej ze stacji uzdatniania wody w miejscowości Kępa Troszyńska oraz Goszków w gminie Mieszkowice. Bez wody zdatnej do picia jest ponad 1000 mieszkańców.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie po przebadaniu próbek wody z wodociągu Kępa Troszyńska oraz Goszków wydał decyzję o braku przydatności wody do spożycia w sześciu miejscowościach gminy Mieszkowice. W wodzie wykryto bakterie coli. 

- Sołtysi miejscowości, w których woda nie nadaje się do spożycia zostali już przez nas poinformowani, jestem przekonany że informacja dotarła także do mieszkańców wsi - informuje prezes Zarządu Usług Komunalnych w Mieszkowicach Bolesław Kwaśniak. - Zgodnie z zaleceniami obecnie podjęliśmy działania naprawcze - dodaje prezes ZUK.

Jutro sanepid ma pobrać kolejne próbki do badań. Decyzja o przydatności wody do spożycia zostanie najprawdopodobniej wydana dopiero po weekendzie. Do tego czasu mieszkańcy Kępy Troszyńskiej, Troszyna, Sitna, Mirogniewu, Goszkowa oraz Wierzchlasu w wodę pitną będą musieli zaopatrywać się z beczkowozów.

Poniżej przedstawiamy harmonogram dowozu wody pitnej do poszczególnych miejscowości.