Czy figurka Boginki Moriany stanie w nad barlineckim jeziorem? Postać z miejskich legend przeszkadza grupie mieszkańców miasta. Właśnie do magistratu wpłynęła petycja podpisana przez 34 mieszkańców gminy, żądają rezygnacji z inwestycji.


Figurka ma stanąć nad jeziorem przy okazji inwestycji w infrastrukturę turystyczną. Postać z miejskich legend może jednak stać się ością niezgody pomiędzy mieszkańcami miasta. Dla wielu obywateli Barlinka pomysł postawienia figurki jest dobry, jak twierdzą, legendy są częścią miasta i zachęcają turystów do zapoznania się z historią miasta. Tymczasem grupa 34 osób wysłała do Urzędu Miejskiego petycję, w której żądają rezygnacji z budowy figurki. Twierdzą, że to „propagowanie pogaństwa, mącenie w głowach mieszkańcom jakoby taka postać kiedykolwiek istniała. Takimi projektami czyni się zamęt w umysłach dzieci i młodzieży”.

- Obiecaliśmy podczas trzyletniego przebiegu w naszym mieście Katolickich Diecezjalnych Dni Młodzieży, iż będziemy strzec w naszym mieście wartości katolickich i służyć Bogu i Ojczyźnie najlepiej jak umiemy – piszą w swojej petycji.

Chcą, by zamiast figurki, postawiono nad jeziorem ławkę.

Autorzy petycji złożyli w magistracie petycję z żądaniami, ale chcą zachować anonimowość.