26.01.2019 w Pyrzycach przy rondzie Sybiraków jedna z osób straciła przytomność. Świadkowie zdarzenia powiadomili operatora numeru alarmowego o zaistniałej sytuacji. Niestety w tym momencie stacjonujące w Pyrzycach Zespoły Ratownictwa Medycznego realizowały inne wezwania i nie były dostępne.

Jak poinformował na rzecznik Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach ogn. Bartłomiej Czarnof - około godz. 10.00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Pyrzycach wpłynęła informacja, że w pobliżu Ronda Sybiraków znajduje się osoba potrzebująca pomocy (straciła przytomność). Ze względu na brak dostępnych Zespołów Ratownictwa Medycznego zostały zadysponowane 2 zastępy z JRG Pyrzyce. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zapewnieniu komfortu termicznego, podaniu tlenu i wsparciu psychologicznym.
Jak dodaje Bartłomiej Czarnof, po kilku minutach kobieta została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznemu ze Stargardu.
Jest to kolejny przykład tego, że dzisiaj Straż Pożarna nie wyjeżdża tylko do pożarów czy wypadków. Dzięki temu, że straż posiada profesjonalny i specjalistyczny sprzęt, a także niezbędne wyszkolenie może realizować zadania z różnych dziedzin, chociażby z ratownictwa medycznego.
Pierwszą informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na nasz telefon Dyżurny - dziękujemy za informację.