Dzieci ze szkół całego regionu mają okazję zwiedzić cały budynek i wziąć udział w wyjątkowym koncercie. Szczecińska filharmonia zaprasza i czeka na zgłoszenia. Jak mówi Jakub Gibowski, każda inicjatywa jest mile widziana.

Wczoraj szczecińską filharmonię odwiedziła grupa uczniów z Gardna, wcześniej obiekt podziwiały dzieci między innymi z Bielic. Wszystko to w ramach akcji „Limuzynką do Filharmonii”. Jak tłumaczy Jakub Gibowski, rzecznik prasowy szczecińskiej filharmonii, dzięki tej akcji dzieci mogą obcować z kulturą.
W wielu przypadkach to jedyna okazja, by maluchy z odległych zakątków województwa mogły posłuchać wyjątkowego koncertu. Jakub Gibowski przyznaje, że pracownicy filharmonii często sami wychodzą z inicjatywą i zapraszają szkoły do odwiedzin, ale:
- Szkół w regionie jest bardzo dużo i nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich – tłumaczy. - Jeśli jednak dyrektorzy wyrażą chęć zorganizowania takiego wyjazdu, to pozostaje jedynie kwestia umówienia terminu – dodaje z uśmiechem.
Do filharmonii mogą przyjechać dzieci ze szkół m.in. powiatu gryfińskiego, pyrzyckiego, myśliborskiego czy bardziej odległego – choszczeńskiego. Filharmonia zapewnia specjalny autokar oraz animatorów, którzy zajmują się dziećmi już podczas podroży.
Szczecińską Filharmonię zaprojektowali architekci z hiszpańskiej pracowni Estudio Barozzi Veiga we współpracy ze Studio A4. Obiekt w 2015 roku zdobył główną nagrodę Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe 2015. Celem konkursu, odbywającego się w dwuletnim cyklu, jest zaprezentowanie twórczości europejskich architektów i podkreślenie ich wkładu w rozwój nowych idei i technologii.

Rafał Remont