Sukces warcabistów z Chojny na Mistrzostwach Świata! 

Najmłodsi a najwyżej sklasyfikowani z Polski!
Zawodnicy z chojeńskiego ośrodka uczęszczający obecnie do VI i VII klasy szkoły podstawowej byli najmłodszymi uczestnikami tych mistrzostw i walczyli głównie z zawodnikami ze szkół zawodowych (kat. do 23 lat). Prym w mistrzostwach wiedli Rosjanie, jednakże efekty ambitnej edukacji rozwijającej logiczne myślenie, planowanie, strategię działań i wiele innych jakie dają warcaby było widać także u zawodników z Polski.

Wszystkie trzy miejsca podium wywalczyli Rosjanie: Aleksandr Efimov (mistrz świata), Kirill Nevolin (wicemistrz świata), Ivan Smurkov (trzecie miejsce). Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z Polski był Dawid Hołotczyk z Chojny, który zajął 6 miejsce, a tuż zanim (na 7 miejscu) był Jacek Gołuch również z Chojny.

70 zawodników z 8 krajów wzięło udział w Mistrzostwach Świata w Warcabach 64–polowych, które odbyły się tym razem w Polsce w Mławie. Zmagania trwały aż 11 dni (21 - 31 sierpnia br.), a w ich trakcie rozegrane zostały dwa turnieje: pierwszy „klasyczny” - z limitem czasu 45 min na zawodnika + 15 sekund za każdy ruch oraz „rapid” – szybki (10 min + 5 sekund za każdy ruch).