Nasi reprezentanci uczestniczyli wczoraj w Maratonie Puszczy Goleniowskiej, to jedna z najbardziej znanych imprez biegowych w tej części Polski.

Maraton Puszczy Goleniowskiej odbywa się w Kliniskach. Jednym z inicjatorów był ówczesny nadleśniczy Nadleśnictwa Kliniska, Ryszard Brygman. Dziś pełni on funkcję nadleśniczego w Gryfinie.

Podczas wczorajszej imprezy biegli zawodnicy z Gryfina. Najwyżej sklasyfikowany w maratonie był Robert Duchowski, który zajął 19 miejsce w kategorii Open i 6 miejsce w kategorii wiekowej mężczyzn 40-49 lat. Na 37 miejscu przybiegł Ferdynand Tomczyk, w swojej kategorii wiekowej (50-59 lat) był na 5 miejscu.

W zawodach półmaratonu wygrał gryfinianin Rafał Wilk, na 3 miejscu był Grzegorz Pluta z Nowego Czarnowa. Na 14 miejscu w półmaratonie sklasyfikowany został Piotr Surdacki, Mieczysław Kupiński był 53 (obaj z Gryfina).

W zawodach ćwierćmaratonu także wygrał biegacz z Gryfina, Radosław Piwowarski. Na 2 miejscu w kategorii kobiet była gryfinianka, Jolanta Puchalska.

Oto krótka fotorelacja z zawodów.