Dwudziestopięcioletni Daniel M. zaatakował młodą kobietę na jednej z ulic Pyrzyc. Mężczyzna pobił 19-latkę, ukradł jej telefon, a żeby tego było mało groził i zniszczył karoserię samochodu, którym poruszała się pokrzywdzona. 25-latek został zatrzymany przez Policję. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach przyjął zgłoszenie, iż na jednej z ulic miasta znany lokalnym funkcjonariuszom mężczyzna zaatakował młodą kobietę. 25-latek dokonał kradzieży telefonu należącego do 19-latki, następnie pobił kobietę i zaczął jej grozić. Agresywny mężczyzna w napadzie poprzez kopanie dokonał wgnieceń w karoserii samochodu należącego do pokrzywdzonej. Przerażona kobieta o całym zdarzeniu poinformowała Policję. 

W niedługim czasie od zdarzeniu funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego w wyniku patrolu na terenie miasta zatrzymali samochód, którym poruszał się podejrzany mężczyzna. Przy zatrzymanym nie znaleziono skradzionego telefonu. Początkowo 25-latek zaprzeczał jakoby miał coś wspólnego ze zdarzeniem jednak w trakcie dalszych czynności przyznał, że ukradł telefon i wskazał miejsce gdzie go ukrył. 

Policjanci nie ukrywają, że podejrzany jest znany pyrzyckim funkcjonariuszom i już wcześniej był karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Pyrzycach wobec Daniel M. sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 25- latkowi za dokonanie kradzieży rozbójniczej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.