Do zdarzenia doszło w nocy. Mężczyzna napadł, a następnie okradł przechodnia zabierając mu klucze od mieszkania i samochodu. 20- latkowi grozi kara 12 lat więzienia.


W ubiegłym tygodniu w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barlinku, zatrzymali 20-letniego mężczyznę mieszkańca gminy Barlinek podejrzanego o dokonanie rozboju.

Do zdarzenia doszło w nocy 5 listopada 2017 r. w Barlinku. Jak ustalili śledczy, sprawca używając siły dokonał zaboru kluczy od mieszkania oraz kluczyka od pojazdu marki BMW. Następnie za pomocą tego kluczyka włamał się do pojazdu BMW skąd dokonał kradzieży panela radia Pioneer oraz nośnika pamięci pendrive.

Dwudziestolatek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Następnie w trakcie wykonywanych czynności przyznał się do zarzucanych mu czynów opisanych w art. 280 par. 1 kodeksu karnego i art. 279 par. 1 kodeksu karnego.

Funkcjonariusze po zebraniu całości materiałów, przekazali je do Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami, nie przychylił się do złożonego wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztu, stosując środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.