Dwóch mężczyzn weszło do sklepu spożywczego i przedmiotem przypominającym broń zaczęli grozić ekspedientce, po czym ze sklepowej kasy ukradli pieniądze i uciekli. Dzięki natychmiastowej akcji Policji bandyci zostali zatrzymani.


Do rozboju doszło dziś po godz. 13.00 w miejscowości Krajnik w gminie Gryfino. 

- Dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do sklepu spożywczego i dokonali rozboju na ekspedientce, kradnąc ze sklepowej kasy kilkaset złotych - informuje asp. szt. Marcin Karpierz, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

W trakcie zajścia mężczyźni grozili kobiecie przedmiotem przypominającym broń. Na szczęście ekspedientce nic się nie stało.

- Policjanci wytypowali potencjalnych sprawców, którzy mogli dokonać rozboju, a następnie po rozpytaniu świadka zdarzenia oraz z pomocą psa tropiącego odnaleźli i zatrzymali dwóch mężczyzn - wyjaśnia rzecznik.

Podejrzani to mieszkańcy powiatu gryfińskiego. Jeden z zatrzymanych osadzony został w PDOZ. Drugi w związku, iż jest niepełnoletni nie wykluczone, że przewieziony zostanie do Izby Dziecka.

Obecnie Policja prowadzi czynności mające na celu zebranie materiału dowodowego, dzięki któremu podejrzanym zostaną postawione zarzuty zgodnie z przepisami Kodeksu karnego.