W ciepłą czerwcową niedzielę miłośnicy wędkowania spotkali się nad 'Ciepłym Kanałem" w Dolnej Odrze na cyklicznej imprezie pod nazwą "MARATON WĘDKARSKI 2017" organizowanej przez koło PZW nr 7 "Rurzyca" z Chojny.


Do zawodników z koła w Chojnie dołączyli również przedstawiciele kół: "Kolejarz" Stargard, "Karp" Szczecin, "Delfinek" Gryfino i z koła Moryń i Lubanowo. W sumie do rywalizacji zgłosiło udział 40 zawodników.

O godzinie 7.00 sędzia główny zawodów w imieniu organizatora przywitał zawodników i osoby towarzyszące, przedstawił harmonogram zmian na stanowiskach, zasady łowienia i punktacji oraz warunki bezpieczeństwa nad wodą.

Łowienie o godz. 8.00 rozpoczęła pierwsza zmiana, a pozostali spotkali się przy stołach na pierwszym w tym dniu poczęstunku. Na pierwsze śniadanie organizatorzy przygotowali wyborny smalec, ogórki małosolne i pomidory.

Kolejne zmiany na stanowiskach drużyn nastąpiły przed godz. 12.00 i wszyscy spotkali się na kiełbasce z grilla.

Ostatnia zmiana zakończyła łowienie o godz 16.00. Od tej pory złowioną rybą zajęli się sędziowie. W dniu zawodów najczęściej do siatek trafiał krąp, choć nie brakowało płoci, jazi, okoni, leszczy, basów i karasi. Po zważeniu wszystkich ryb komisja sędziowska podliczyła wyniki, a sami zawodnicy zostali poczęstowani zupą gulaszową i soczystą karkówką.

Za najlepszą drużynę w Maratonie Wędkarskim 2017 sędziowie uznali:

I miejsce - Nalborska Grażyna i Woźnica Marek z wynikiem 16460 g,
II miejsce - Rębacz Andrzej i Rębacz Emil z wynikiem 16180 g,
III miejsce - Szpak Tadeusz i Perełka Wiesław z wynikiem 15150 g.

Największą rybę złowiła Urszula Nalborska - leszcz 1048 g.

Organizator dziękuje wszystkim za przybycie i serdecznie zaprasza za rok na kolejny maraton wędkarski.