Rada Powiatu w Gryfinie przyznaje dwa razy w roku stypendia dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadpodstawowych dla których organem jest Powiat Gryfiński. Z powodu sytuacji epidemicznej kraju, zmieniono formułę wręczenia stypendiów nagrodzonym uczniom. Tym razem to przedstawiciele Rady Powiatu w Gryfinie pojechali do uczniów. Wręczyli ogółem 46 nagród za szczególne wyniki w nauce oraz 1 w kategorii za szczególne osiągnięcia sportowe. Wraz z nagrodami dla najzdolniejszych uczniów, wręczono także nagrody Starosty Gryfińskiego nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zapraszamy na krótką relację filmową z wręczenia stypendiów nagrodzonym uczniom oraz Nagrody Starosty Gryfińskiego dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie nagrodzono 10 uczniów, w tym 1 absolwentkę:

  • Piotra Pośniaka,
  • Gracjana Jasnosa,
  • Nikolę Hołotę,
  • Huberta Kwietnia,
  • Oliwię Suger,
  • Wiktorię Wiergowską,
  • Oskara Klęczara,
  • Kamila Bielaka,
  • Dawida Piotrowskiego oraz absolwentkę LO:
  • Natalię Bylewską.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie nagrodzono 7 uczniów, w tym 1 absolwentkę:

  • Julię Gorzkiewicz,
  • Martynę Węgrzyńską,
  • Ninę Kłopotek,
  • Laurę Inglot,
  • Michalinę Urbanek,
  • Nikodema Mroza (za szczególne osiągnięcia sportowe) oraz absolwentkę LO:
  • Martę Narożańską.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Aleksandra Omieczyńskiego w Gryfinie nagrodzono 32 uczniów, w tym 15 absolwentów:

  • Wiktorię Budny,
  • Wiktorię Drelinkiewicz,
  • Paulinę Drożdżewską,
  • Mateusza Filutowskiego,
  • Izabelę Glonek,
  • Paulinę Grabowską,
  • Aleksandrę Gugę,
  • Hannę Lubowicką,
  • Paulinę Micał,
  • Maję Młodawską,
  • Julię Musielak,
  • Wiktorię Puchalską,
  • Wojciecha Rzeczyckiego,
  • Karolinę Smolińską,
  • Martynę Sowę,
  • Martynę Sozańską,
  • Jakuba Zapałę oraz absolwentów:
  • Aleksandrę Bogdanowicz,
  • Aleksandrę Kołtek,
  • Magdalenę Łuczak,
  • Oliwię Micał,
  • Maksymiliana Mitrowskiego,
  • Marię Nazar,
  • Nikolę Ruszczycką,
  • Wiktorię Senko,
  • Karolinę Staruk,
  • Alicję Stelmach,
  • Paulinę Swacha,
  • Roxanę Thiefs,
  • Martę Tomaszewską,
  • Katarzynę Urbańską,
  • Katarzynę Zacharewicz.

Nagrodzeni nauczyciele:

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie nagrodę otrzymali:

  • Adriana Salamończyk – dyrektor zespołu,
  • Agnieszka Bylewska – wicedyrektor, nauczyciel fizyki i chemii,
  • Małgorzata Limanówka – wicedyrektor, padagog szkolny.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gryfinie nagrodę otrzymali:

  • Maciej Puzik – dyrektor,
  • Urszula Wojtowicz – nauczyciel języka niemieckiego,
  • Aleksandra Domańska – nauczyciel języka polskiego.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Gryfinie nagrodę otrzymali:

  • Sławomir Głuszak – dyrektor,
  • Anna Bednarczyk – nauczyciel języka polskiego.

W Specjalnym Ośrodku szkolno-Wychowawczym w Chojnie nagrodę otrzymali:

  • Edward Piotrowski – dyrektor,
  • Bernarda Pasek-Macyszyn – pedagog.

W Zespole Szkół Specjalnych w Nowym Czarnowie nagrodę otrzymała:

  • Justyna Chmielewska – wicedyrektor.

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryfinie nagrodę otrzymali:

  • Jolanta Majewska – dyrektor,
  • Anna Kwaśniak – pedagog w filii w Chojnie.