Festiwal Dwóch Jezior organizowany w Wałczu to największe wydarzenie sportowe, kulturalne i rozrywkowe na Pomorzu Zachodnim. Będą koncerty, a nawet wyścigi dronów. Burmistrz Wałcza, Bogusława Towalewska zapewnia, że na tej imprezie każdy znajdzie coś dla siebie.


To już druga edycja wałeckiego festiwalu. W ubiegłym roku, nawet ku zaskoczeniu organizatorów, do Wałcza przyjechali turyści z całego kraju by wspólnie z mieszkańcami miasta bawić się nad wodą. Czy w tym roku będzie podobnie?
- Warto do nas przyjechać – mówi burmistrz Wałcza, Bogusława Towalewska. - Mamy w naszym mieście cztery jeziora, warunki do wypoczynku są doskonałe. Z czego dwa z tych jezior znajdują się w centrum miasta. Przeszkadzają nam nieco w komunikacji, ale są przepiękne – uśmiecha się.
Pomysł Festiwalu Dwóch Jezior wyszedł od mieszkańców, władze Wałcza natomiast podjęły się trudu organizacyjnego. W ubiegłym roku, jak wspomina Bogusława Towalewska, impreza cieszyła się ogromnym uznaniem.
- W naszej okolicy mamy ponad 160 akwenów. Podczas festiwalu będzie szanty, to trochę morska muzyka, ale pasuje do naszych jezior – mówi burmistrz Wałcza.
Przy okazji wspomina miejscowy zespół muzyki żeglarskiej, Majtki Bosmana, który przedarł się już na scenę muzyki ogólnopolskiej.
Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Lasery, wyścigi dronów, koncerty, zawody wędkarskie, i występ gwiazdy festiwalu: zespołu Lady Pank.
- Każdy znajdzie coś dla siebie, całe miasto będzie żyło tym wydarzeniem – mówi burmistrz Wałcza.
Miasto Wałcz leży na pograniczu regionów: Pomorza, Wielkopolski a także sąsiaduje z Kujawami i Ziemią Lubuską. Miasto jest dobrze skomunikowane w drodze nad morze i góry oraz do Warszawy. Szczegóły o wydarzeniu: www.facebook.com/festiwaldwochjezior lub na stronie internetowej www.festiwaldwochjezior.pl

Poniżej przedstawiamy program festiwalu, na jaki władze Wałcza zapraszają mieszkańców z naszego regionu.

EAGLE BEACH PARTY - PROMENADA NAD JEZIOREM RADUŃ W WAŁCZU

W drugi weekend lipca (7-9.07.2017) będzie dużo się działo w Wałczu. Już w piątek od godziny 17. 00 rozpoczynamy pełne energii i dobrej muzyki Eagle Beach Party:
- Turniej Piłki Plażowej,
- Speed badminton,
- Przygotowania do zawodów dronów (boisko Orlik),
- Bitwa Wodna (drużyna jeziora Zamkowego na drużynę jeziora Raduń).
O godzinie 19.00 koncert Justyny Sawickiej finalistki program  Must Be The Music Telewizji Polsat.
19.45 uroczyste otwarcie Festiwalu Dwóch Jezior, a o 20.00 koncert Dj. Robin.
 Gwiazdą wieczoru będzie jeden z najbardziej znanych DJ w Polsce, producent i wizjoner polskiej muzyki klubowej DJ ADAMUS.
O godzinie 23.00 organizatorzy zapraszają na niesamowity Laser Show- niezapomniane wrażenia, zapierający dech w piersiach, spektakl światła, dźwięku oraz efektów specjalnych.
- Bądźcie z nami, gdy niebo nad jeziorem Raduń rozbłyśnie kolorami – zaprasza Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza.

Wydarzenie poprowadzi Roman Czejarek, dziennikarz Polskiego Radia i autor książek o Pomorzu Zachodnim. Roman Czejarek tak mówi o Wałczu: „Miło wspominam gościnę Wałcza w trakcie trasy „Lata z Radiem. Lubię Wałcz za jeziora, ważkę, kajakarzy, wiszący most, liść palmy, Kuka i Horna, ulicę Tęczową, cegielnię, wieżę ciśnień, Lönsa, cerkiew, kapliczkę z ronda, spichlerz, izolatory przy drodze, niepowtarzalnego Pana parkingowego przed Ratuszem.

Wałcz to nie tylko jeziora, to także miejsce doceniane przez biznes i mieszkańców. – Dla inwestorów nie tylko oferujemy tereny inwestycyjne, ale także miejsce do życia i wypoczynku dla pracowników tych firm. Jesteśmy położeni jako miasto na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych Kaliningrad – Berlin, Szczecin – Warszawa. Łatwy dojazd do Wałcza gwarantują dogodne połączenie kolejowe, a także dostępne lotniska w Poznaniu, Szczecinie czy Bydgoszczy oddalone od Wałcza jedyne 120 km – przekonuje burmistrz Wałcza Bogusława Towalewska.

Drony, smocze łodzie, „Majtki Bosmana”

Sobota 8 lipca w Wałczu wypełniona będzie atrakcjami od południa do północy.
O godzinie 11.00 uroczyste otwarcie Regat Żeglarskich na jeziorze Zamkowym, które potrwają do godziny 15.00.
Na godzinę 14.00 wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku nad wodą zapraszamy na Zawody Smoczych Łodzi na jeziorze Raduń, od godziny 12.00 trwać będą zawody dronów. Ta nowa dyscyplina zyskuje coraz większą popularność nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Sobotni wieczór należeć będzie do muzyki szantowej. Od godziny 17.00 – 23.00 na scenie wystąpią:
- Zespół Zagrali i poszli
- Zespół Atlantyda
- Zespół Majtki Bosmana
- Zespół Banana Boat

Sobotę zakończymy widowiskowym pokazem sztucznych ogni.

Wałczanin, były Mistrz Świata w boksie zawodowym Krzysztof Głowacki zawsze ciepło mówi o Wałczu: Kocham Wałcz za ludzi, którzy w nim mieszkają, za to, że zawsze można na nich liczyć, za rodzinę i przyjaciół, którzy są zawsze przy mnie. Kocham za spokój i klimat jaki panuje w tym pięknym i niesamowitym mieście ponieważ tylko tu mogę się odprężyć i wypocząć.

W sobotę i niedzielę w Wałczu nad jeziorem Raduń przez cały dzień można korzystać z: rowerów wodnych, kajaków, spróbować sił na wodnym torze przeszkód czy bawić się wesołym miasteczku.

Grzegorz Matlak, piłkarz Pogoni, Lecha, Amiki, organizator MINI  MUNDIALU dla dzieci: Musimy się chwalić takimi miastami jak Wałcz. Pięknie  położone miasto z sympatycznymi ludźmi. Wałcz ma fantastyczny ośrodek  szkolenia dla sportowców, z którego korzystają przedstawiciele wielu dyscyplin sportu. To wizytówka Polski. 

Triathlon Wodny, Ratownicy, „ESTI”, Lady Pank nad jeziorem Raduń w Wałczu

W niedzielę starujemy od rana nad jeziorem Raduń.

8.00 – 12.00 Rodzinny trójbój  rekreacyjno-wędkarski – jezioro Raduń (zapraszamy do zapoznania się z regulaminem)
12.00 Wręczenie nagród z Rodzinnego Trójboju Rekreacyjno-Wędkarskiego -  jezioro Raduń
10.00 – 14.00 Pływanie jachtami – czarter dla zainteresowanych – jezioro Zamkowe
12.00 – 14.00 Pokazy ratownictwa wodnego – jezioro Raduń
14.00 – 17.00 Wałecki Triathlon Wodny -  jezioro Raduń (zapraszamy do zapoznania się z regulaminem)
18.00 Zawody „Zamki na piasku”

W tym dniu na festiwalowej scenie nad jeziorem Raduń zagrają same gwiazdy
17.30 Zespół Som Gorsi
18.30 – 19.00 – Zespół wokalny „Studia Piosenki ESTI”
Na zakończenie Festiwalu Gwiazda Wieczoru
19.00  Koncert Zespołu Lady Pank

Olimpijczyk Paweł Januszewski o Wałczu: Lubię Wałcz: po pierwsze za ludzi, po drugie za możliwość połączenia sportu z naturą i jeszcze raz za ludzi

- Wałcz to ważne miejsce na mapie wielu sportowców i mojej. Jeziora, mikroklimat, miejsce do treningów za to lubię Wałcz na Pomorzu Zachodnim – mówi Damian Zieliński, olimpijczyk, kolarz torowy.

Festiwal Dwóch Jezior w 2017 roku wspierają: ENERGOPOL, EAGLE - PRODUCENT WYCINAREK LASEROWYCH, PRZEWOŹNIK KOLEJOWY POLREGIO, KLEKOT, OZEN, DOLINA CHARLOTTY, VOLVO AUTO BRUNO, PKO BANK POLSKI, POLSKIE ZAKŁADY ZBOŻOWE WAŁCZ, EKOFIUK, GRUPA ENEA, ENEA OPERATOR.

Patronat honorowy nad Festiwalem Dwóch Jezior w Wałczu objęli: Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. Bogusław Liberadzki oraz Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.