W niedzielę 7 lipca w nadmorskim Jarosławcu, w gminie Postomino, 97 samorządowców stanęło na starcie XXIV Ogólnopolskiego Biegu Samorządowego „Bursztyn Jarosławca”.
Samorząd Dębno reprezentowali: Sylwia Pelczarska z Wydziału Planowania i Rozwoju, Łukasz Hryciuk – Radny Rady Miejskiej Dębna oraz Grzegorz Kulbicki – Burmistrz Dębna. W klasyfikacji generalnej nasi reprezentanci zajęli następujące miejsca:

2. miejsce – Łukasz Hryciuk
12. miejsce – Grzegorz Kulbicki
25. miejsce (a jednocześnie 2. miejsce wśród Kobiet) – Sylwia Pelczarska
2. miejsce (wśród Kobiet) – Sylwia Pelczarska

Bardzo dobre czasy samorządowców sprawiły, że ekipa wywalczyła 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej i zdobyła zaszczytny tytuł najlepszego samorządu roku 2019. W nagrodę nasza drużyna otrzymała piękny i bardzo cenny puchar z autentycznym bursztynem wykonany przez Muzeum Bursztynu w Jarosławcu.
Godzinę później odbył się kultowy już, bo XXIX Bieg po Plaży. Trasa biegu (15 km) wytyczona jest piaszczystym brzegiem morskim (ok. 5 km) a pozostałe 10 km to tereny nadmorskie w okolicach Jarosławca. W niedzielę było wyjątkowo wietrznie, co dało się we znaki uczestnikom, ale ostatecznie bieg ten ukończyło 625 zawodników, a wśród nich reprezentacja z Dębna.
Miejsca w klasyfikacji generalnej:
Elżbieta Andrzejczak (456.),
Łukasz Hryciuk (10.), Grzegorz
Kulbicki (157.),
Mirosław Wujda (74.).

Łukasz Hryciuk wywalczył w tym biegu puchar Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla najlepszego Samorządowca.