W rankingu portalu dziennikarskiego dla młodzieży udział wzięło blisko 1400 redaktorów ze 115 polskich szkół. Zmagania w roku szkolnym 2015/2016 już drugi rok z rzędu wygrało Gimnazjum Publiczne im. Arkadego Fiedlera w Dębnie. YoungFace.TV to pierwsze ogólnopolskie medium szkolne. Darmowe narzędzie dzięki, któremu nauczyciel i uczniowie mogą uczyć się dziennikarstwa.

Gimnazjum w Dębnie pod opieką Wioletty Rafałowicz tworzy gazetę „Gimnazjak”, a na YoungFace.TV prezentują szerokiej rzeszy internautów prace swoich uczniów.

Poza rankingiem szkół, sklasyfikowano redaktorów. I tak z dębnowskiego gimnazjum w pierwszej dwudziestce znaleźli się:

- Aleksandra Jelińska, Gimnazjum Publiczne im. Arkadego Fiedlera w Dębnie (miejsce 2),
- Wioletta Rafałowicz, Gimnazjum Publiczne im. Arkadego Fiedlera w Dębnie (miejsce 7),
- Hubert Suda, Gimnazjum Publiczne im. Arkadego Fiedlera w Dębnie (miejsce 13),
- Izabela Cisek, Gimnazjum Publiczne im. Arkadego Fiedlera w Dębnie (miejsce 17).

W nagrodę Gimnazjum Publiczne im. Arkadego Fiedlera w Dębnie otrzymuje konto w systemie Classroom RPG na rok dla nielimitowanej liczby uczniów. Jak można przeczytać na stronie wydawcy: „Classroom RPG jest systemem oceniania, nagradzania i motywowania uczniów opartym na rywalizacji. Jego celem jest sprawienie, by lekcje były ciekawsze niż kiedykolwiek!”

Właściciele platformy ufundowali też nagrody dla piątki najlepszych redaktorów – to kody do platformy STEAM, dzięki którym będą oni mogli przypisać do swojego konta wybraną przez siebie grę komputerową – zupełnie tak, jakby kupili ją w sklepie. Taką nagrodę otrzyma Aleksandra Jelińska, która zajęła drugie miejsce.

Oprócz tego najlepszą nagrodą dla młodych dziennikarzy z Dębna to warsztaty medialne, które poprowadzą zawodowi dziennikarze. - Zmierzymy się z najważniejszymi zadaniami dziennikarskimi, operatorskimi i montażowymi. To nie będzie smutne opowiadanie o zawodzie, ale ciężka praca, której efekty pozna cała Polska! – mówi Wioletta Rafałowicz, nauczycielka i opiekunka koła dziennikarskiego w gimnazjum.

Gimnazjum Publiczne w Dębnie już od 1 września zbiera punkty do nowego rankingu.