43-latek odpowie za kłusownictwo, nielegalne posiadanie broni palnej i amunicji. Na terenie jego posesji funkcjonariusze Policji znaleźli sztucer, 25 sztuk amunicji i głowę jelenia z porożem.


O bezprawnym zabijaniu zwierzyny łownej funkcjonariuszy z drawieńskiego Posterunku Policji poinformował mieszkaniec tamtejszej gminy, który widział jak nieznany mu mężczyzna zastrzelił dzika, którego następnie zostawił na polu. Funkcjonariusze wykorzystując swoją wiedzę i rozpoznanie osobowe, wytypowali sprawcę przestępstwa. Ich podejrzenia się potwierdziły. Na terenie posesji należącej do 43-letniego mężczyzny, policjanci ujawnili sztucer, 25 sztuk amunicji i głowę jelenia z porożem. Podczas zatrzymania okazało się, że zatrzymany nie ma zezwolenia na posiadanie broni palnej i amunicji.

Zebrane w sprawie dowody oraz przesłuchanie samego podejrzanego, pozwoliły prokuratorowi na postawienie 43-latkowi zarzutów z art. 52 pkt 2 oraz art 53 pkt. 6 Ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawa Łowieckiego, art. 263 § 2 kk oraz art. 263 § 2 kk, do których przyznał się w całości, następnie składając obszerne wyjaśnienia.

Prokurator wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. 43-latek za swój czyn odpowie przed Sądem. Należy podkreślić, że już samo nielegalne posiadane broni palnej i amunicji zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.