Aż 15 zgłoszeń dotyczących jednego miejsca. Mieszkańcom nie podoba się nieprawidłowe parkowanie i notoryczne niszczenie zieleni. Policja potwierdziła już sygnały, czas na działanie.


Sprawdzamy Policyjną Mapę Zagrożeń dla powiatu gryfińskiego. Najbardziej aktywni są mieszkańcy Chojny, którzy nieustannie alarmują wskazując miejsce przy ul. Kościuszki, w którym cały czas niszczona jest zieleń. Sygnalizują tu również niewłaściwe parkowanie samochodów. Te sygnały zostały już potwierdzone przez policję, należy się spodziewać działań ze strony mundurowych.
W Gryfinie zgłoszone są notoryczne akty wandalizmu w pobliżu skrzyżowania ulic Chrobrego i 1 Maja. W Czepinie policja potwierdziła już częste przekraczanie prędkości przez kierowców (na drodze krajowej 31), to stwarza zagrożenie dla pieszych. Podobne zgłoszenie na Mapie Zagrożeń widzimy dla miejscowości Nowe Brynki. Z kolei w innej wsi gminy Gryfino, w Gardnie, mieszkańcy skarżą się na osoby spożywające alkohol przy ul. Niepodległości, przy boisku Grota Gardno.
W dalszej części powiatu widzimy kolejne zgłoszenia od mieszkańców. W Grzybnie przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierowców, w Trzcińsku-Zdroju zgłoszone jest dzikie wysypisko śmieci i częste spożywanie alkoholu w miejscu publicznym. W Cedyni niepokój znów rodzą zbyt szybko jeżdżący kierowcy, w Moryniu mieszkańcy zgłaszają picie alkoholu na ulicach miasta. W dwóch miejscach o swoje bezpieczeństwo boją się też mieszkańcy Siekierek, którzy zgłaszają niebezpieczne zachowania ze strony kierowców przejeżdżających przez wieś.