Kilkudziesięciu miłośników wędkarstwa wzięło udział w IV turze zawodów z cyklu Grand Prix w dyscyplinie spinningowej organizowanych przez Koło PZW nr 7 „Rurzyca” w Chojnie. Najlepszym poławiaczem na jeziorze Kiełbicze okazał się Krzysztof Świerczyński.


Minionej niedzieli (8.10.2017 br) na jeziorze Kiełbicze w gminie Widuchowa odbyła się IV tura zawodów z cyklu Grand Prix w dyscyplinie spinningowej. O miano najlepszego poławiacza podczas październikowych zawodów rywalizowało ponad 20 wędkarzy z Koła PZW nr 7 „Rurzyca” w Chojnie. 

Warunki panujące na jeziorze nie należały do najłatwiejszych, a wszytko za sprawą przejścia nad regionem niszczycielskiego orkanu. Ryby nie były uprzejme zauważać najróżniejszych kolorów i kształtów wabików przygotowanych przez wędkarzy, a te skuszone, z uwagi na wymiary ochronne wracały do wody.

Po kilkugodzinnej rywalizacji niekwestionowanym zwycięzcą IV tury zawodów okazał się być Krzysztof Świerczyński. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Orman. Równie wysokie trzecie miejsce zajął Sobolewski Tomasz.

Tytułem właściciela największej złowionej ryby podczas niedzielnych zawodów spinningowych pochwalić się mógł Tomasz Sobolewski, do wiaderka którego trafił szczupak o wadze 1120 g.

Przed miłośnikami wędkarstwa jeszcze ostatnia tura zawodów z cyklu Grand Prix 2017 w dyscyplinie spinningowej. Największe szanse na zwycięstwo i zdobycie pucharu mają Andrzej Orman (10881 g), Krzysztof Świerczyński (10844 g) oraz Tomasz Sobolewski (10305 g).