Przed nami ostatnie dni wakacji. Tegoroczne przebiegły w nieco innych warunkach niż te dotychczas nam znane ale mamy dla wszystkich mieszkańców dobre wiadomości na koniec lata. Zapraszamy serdecznie na muzyczne "Pożegnanie lata 2020" w Pałacyku pod Lwami. Specjalnie dla gryfinian zagra Damian Ukeje oraz zespół FRUT. 

Kiedy?

Wydarzenie odbędzie się w piątek 28 sierpnia 2020 r. w Pałacyku pod Lwami (ul. B. Chrobrego 48).

Wstęp jest wolny!

Początek koncertu o godzinie 18.00. Pierwszy zaprezentuje się chojeński zespół FRUT. Później, ok. 19.30 wystąpi Damian Ukeje z projektem "Moje Boskie Buenos".

D. Ukeje zagra akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam. Projekt "Moje Boskie Buenos" to hołd dla zespołu i charyzmatycznej wokalistki Kory. To odkrywanie na nowo muzyki legendarnej grupy, muzyki pełnej siły wpływania na ludzkie odczuwanie.

O artystach: 

Damian Ukeje
Piosenkarz, autor tekstów i kompozytor. Zaczął być znany szerokiej publiczności w roku 2011, gdy trafił do programu "The Voice of Poland". Jego charakterystyczny, mocny głos natychmiast zapewnił mu sympatię widzów. W finale show wykonał autorski utwór "Nie mamy nic", co przyniosło mu zwycięstwo.
W 2013 roku ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał singiel "Bezkrólewie", który szybko wspiął się na szczyty list przebojów. Krążek zdobył III miejsce w plebiscycie Antyradio na Płytę Roku 2013, a artysta zdobył nominację do nagrody Fryderyk jako Debiut Roku.
W 2016 roku ukazała się płyta "UZO". Nazwa pochodzi z języka nigeryjskiego i oznacza drogę. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia i wewnętrzne przemiany. Pod koniec 2018 roku Damian Ukeje zaprezentował swój ostatni singiel -"Ja Ikar".

Frut

Zespół tworzą doświadczeni i wszechstronni muzycy, wcześniej działający w znanej bluesowej grupie Jaw Raw. Wokalistką grupy jest Sandra Ewertowska.
W swoim repertuarze FRUT ma popularne utwory muzyczne w nowych aranżacjach.
Zespół mocno dba o to, aby każdy ich koncert pozwolił słuchaczom oderwać się od trosk dnia powszedniego. W myśl hasła "muzyka łączy pokolenia", dzięki ponadczasowemu repertuarowi FRUT zapewnia dobrą zabawę i wspomnienia na długo.

Zespół gra w składzie:
Sandra Ewertowska - śpiew
Grzegorz Smyczek Kurpiel - perkusja
Damian Rumbuć - bas
Dariusz Kowal - gitara
Krzysztof Wojtasik - gitara

Informujemy, że koncert "Pożegnanie Lata 2020" odbędzie się w rygorze sanitarnym związanym z pandemią COVID-19. Wejście na koncert tylko po złożeniu oświadczenia o stanie zdrowia.

Ilość miejsc ograniczona!

Szczegóły uczestnictwa w imprezie w regulaminie wydarzenia na stronie:  http://gdk.com.pl/index.php?plik=impreza&kalendarium_id=1194, prosimy o zapoznanie się z jego treścią.

Na podanej stronie znajduje się także druk oświadczenia o stanie zdrowia. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim oraz innych osób.