W ramach współpracy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie z 5 Pułkiem Inżynieryjnym w Szczecinie, już po raz dziewiąty odbył się Turniej Piłki Siatkowej. Zawody odbywają się cyklicznie, a ich głównym celem jest integracja środowisk służb mundurowych z klasami wojskowymi prowadzonymi przez ZSP w Chojnie, a także propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu wśród młodzieży i dorosłych.


W tym roku do walki o Puchar Przechodni przystąpiło pięć drużyn, tj. obrońca tytułu sprzed roku – reprezentacja 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie oraz reprezentacje Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Gryfina, Nadleśnictwa Chojna, uczniów ZSP w Chojnie oraz drużyna nauczycieli ZSP w Chojnie.

Turniej rozegrano w dziesięciu meczach każdy z każdym. Po czterech godzinach zaciętych i pasjonujących starć wyklarował się końcowy wynik.

Tak jak w roku ubiegłym niepokonani okazalisię żołnierze z 5 Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie, tym samym po raz kolejny broniąc tytułu zwycięzcy turnieju. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna uczniów ZSP w Chojnie, trzecie miejsce zajęła reprezentacja Nadleśnictwa Chojna, na czwartym miejscu uplasowali się strażacy z Gryfina, a na honorowym piątym miejscu stanęli gospodarze turnieju – nauczyciele ZSP w Chojnie. Puchar Przechodni zwycięzcom wręczyła dyrektor szkoły Adriana Salamończyk.

Drużyny biorące udział w tegorocznych rozgrywkach zapewniły, że za rok spotkają się podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji turnieju.