Mundurowi z Referatu Wodnego w czasie majówki dbali o bezpieczeństwo na akwenach. Policjanci sprawdzali trzeźwość sterników, sprawdzali przestrzeganie innych przepisów obowiązujących na wodach. Ćwiczyli także z ratownikami udzielanie pomocy przedmedycznej.


Jak co roku, długi weekend zwany majówką jest nieoficjalnym rozpoczęciem sezonu wodnego. Policjanci Referatu Wodnego dbając o bezpieczeństwo uczestników wypoczynku na jednostkach pływających oraz na bulwarach i terenach przywodnych skierowali do służby więcej patroli.


Nie obyło się bez kontroli trzeźwości sterników, w trakcie jednej z nich sternik "wydmuchał" 0,11 mg/l. Ponadto policjanci zatrzymali czterech sprawców połowu ryb w obrębie ochronnym na Kanale Cegielinka.
Nałożyli również dziewięć mandatów za brak uprawnień do połowu ryb, za zaśmiecanie i spożywanie alkoholu w miejscu objętym zakazem.


Policjanci wraz z ratownikami Szczecińskiego WOPR-u w zeszłym tygodniu, w ramach przygotowań do sezonu wodnego ćwiczyli udzielanie pomocy przedmedycznej uczestnikom zdarzeń na wodzie oraz poszukiwania osób zaginionych.