Ucząca klasy I-III w Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie, nauczycielka Jolanta Łosowska zwyciężyła w plebiscycie Nauczyciel na Medal. Jak mówi nam zwyciężczyni: sama nominacja ze strony rodziców była dla mnie zaskoczeniem, choć poinformowali mnie o podjętym kroku, zwycięstwa się nie spodziewałam. 


Zakończył się wojewódzki etap plebiscytu Nauczyciel Na Medal. Brali w nim udział nauczyciele, którzy wcześniej wygrali powiatowy etap tego konkursu. Do ostatniej chwili ważyły się losy głosowania. Emocje sięgnęły zenitu na kilka sekund przed zakończeniem głosowania, kiedy na tablicy wyników wyświetlił się wynik dzielący pierwsze miejsce od drugiego o zaledwie 1 głos.  

W kategorii nauczyciel klas I-III szkół podstawowych woj. zachodniopomorskiego pierwsze miejsce z liczbą głosów 2530, zajęła Jolanta Łosowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie.

W chojeńskiej podstawówce pani Jola pracuje od 2000 roku i jak podkreśla:

- Zawód nauczyciela w pewnym sensie jest dla mnie pasją, ponieważ robię to co lubię robić, a dzieci z którymi pracuję są wspaniałe.

Bycie belfrem w przypadku chojeńskiej nauczycielki nie wzięło się z przypadku.

- Gdzieś mi ten pomysł zawsze chodził po głowie. Mój tato był nauczycielem, więc może mam to we krwi - uśmiecha się pani Jola.

Laureaci plebiscytu medale Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz nagrody odbiorą podczas Zachodniopomorskiej Konferencji Edukacyjnej, która odbędzie się 7 grudnia o godz. 11.00 w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. 

Sukces Jolanty Łosowskiej jest zwieńczeniem inicjatywy rodziców klasy III a, którzy po za zgłoszeniem samej kandydatury w/w plebiscycie włożyli dużo serca, wspólnej pracy i zaangażowania w realizację celu, jakim było zwycięstwo w plebiscycie Nauczyciel na Medal.