Ze zmiennym szczęściem zagrały nasze drużyny w pierwszej serii spotkań rozgrywek IV ligi. Morzycko Moryń wygrało ze Spartą Węgorzyno. Przegrał natomiast Osadnik Myślibórz z MKP Szczecinek. Po pierwszej kolejce Morzycko jest wiceliderem ligi!

To był dla Morzycka wspaniały mecz. Po awansie z okręgówki z ciekawością spoglądaliśmy na początek rozgrywek IV ligi. Wielu kibiców zastanawiało się, czy drużyna z Morynia będzie w stanie nawiązać walkę z drużynami, które od lat grają regularnie w tej klasie rozgrywkowej. Debiut w nowym sezonie jest okazały – Morzycko Moryń pokonało Spartę Węgorzyno 4:2.
Początek meczu nie zapowiadał łatwej przeprawy. Goście już w 6 minucie spotkania objęli prowadzenie i Morzycko musiało odrabiać straty. Udało się w 26 minucie spotkania, Radosław Stasiak wyrównał wykorzystując rzut karny. W 37 minucie na 2:1 podwyższył Szymon Turbicki.
Po zmianie stron rywale próbowali narzucić swój styl gry. W 56 minucie meczu padła druga bramka dla gości. Wraz z upływem czasu Morzycko jednak coraz bardziej dominowało i… strzelało. Najpierw w 59 minucie Radosław Stasiak, potem w 84 Szymon Jakubowski i team z Morynia wygrał 4:2. Po tym zwycięstwie jest wiceliderem ligi!
Słabo sezon rozpoczął Osadnik Myślibórz. Swój mecz zagrał w Szczecinku. Do przerwy po bramce Pawła Myszkowskiego drużyna z Myśliborza prowadziła 1:0. Można było mieć nadzieje na dobry wynik. W drugiej odsłonie pojedynku jednak zaczęły się proste błędy, które gospodarze bezlitośnie wykorzystali. Trzy strzelone bramki i zwycięstwo MKP Szczecinek 3:1.